Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12.12.12, 20:46   #1
su masalı
Uzman geveze
su masalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 1350
Mesajlar: 3,786
Konuları: 484
Standart Silinemeyen Dosyaları ve Programları Silme ProgramıTüm bilgisayar kullancılarının başına mutlaka gelmiş bir durumdur silinemeyen dosyalar veya programlar. Özellikle virüslü dosyalar veya kötü amaçlı exeler böyledir. Bir türlü silemezsiniz. Görev yöneticisinden kapatmaya çalışsanızda kapanmazlar. İşte bu sorunuza derman olacak küçük ve marifetliş programın adı "Unlocker Assistant". Program 200 kb dır ve kullanımı çok küçüktür. Bilgisayarınıza yüklediğinizde mouse sağ tuşla açtığınız menüde kendini atar. Herhangi bir dosyanın üstüne tıkladığınızda "Unlocker" adında bir sekme görürsünüz. Bu sekmeye tıkladığınızda o dosyanın başka dosyalarlar olan bütün bağlantısını keser bu şekilde dosyayı silebilirsiniz.

Size örnekle göstermeye çalışacağım.

Diyelim ki bilgisayarınıza yüklediğiniz bir dosya silinmiyor. Görev yöneticisinde çalıştığını görüyorsunuz ama silemiyorsunuz. Bu programla o dosyayı şöyle sileceksiniz.

Silinmeyen dosyanın adı virüs.txt olsun.

Görev yöneticisinden baktınız işlemler bölümünde virüs.txt adında bir dosya çalışıyor, görev sonlandır dediğiniz halde kapanmıyor ve silenemiyor.

Yapacağımız işlemler

1- Dosya bilgisayarınızda aratın ve nerede olduğunu bulunve bulunduğu klasörü açın. Benim bilgisayarıma bulaşmış olan "virüs.txt" dosyasını aradım "belgelerim/alınan dosyalarım" ın içinde çıktı. Bu klasörü açtım ve dosyayı buldum.

Şimdi bu dosyanın üzerine sağ tıklıyorum ve "Unlocker" sekmesine tıklıyorum.Unlocker tıkladığımızda karşımıza eylem penceresi gelecektir. Bu eylem pencersinden dosyanın diğer uygulamalarla olan bağlantısını kesebilir dosyayı direk silebilir, adını değiştirebilirsiniz.


ALINTI

su masalı

"Nasılsın" diye soramadığım zamanlarda
İçim hep aynı şeyi tekrarlıyor.
"İyi olsun Rabbim."
''Ne olur hep iyi olsun...


Konu su masalı tarafından (13.12.12 Saat 00:57 ) değiştirilmiştir.
su masalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla