Go Back   GevezeCene.Com Gevezelerin Buluştuğu Yer.. > Şifa Teknikleri / Pozitif Enerjiler > Feng Shui

Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 17.12.11, 02:20   #1
Uzman geveze
nihal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 302
Mesajlar: 2,826
Konuları: 455
Standart Adım adım feng shuiFeng Shui'yi uygulamak için acele etmeyin.Feng Shui adımları küçük olmalıdır. Bir anda büyük adımlar atarsanız hayatınızda da büyük adımlarla değişim yaşamak zorunda kalırsınız.


Burada veya başka yerde pek çok Feng Shui bilgisi alıyor olabilirsiniz. Her zaman hatırlayın ki, değişim yavaş yavaş olmalıdır.


Size önerilen herşeyi çabucak tüm evinizi ya da işyerinizi değiştirerek yapamazsınız. Sakince, oda oda değişmeye başlamalısınız. Ancak değerlendirirken, tüm evi değerlendirmelisiniz.


Sonuca ulaşmak için, mutlaka gerçek yönleri baz alan ve bunu Bagua gayeleri ile birleştiren metodları tercih etmelisiniz.


Pusula kullanmayı ve bulunduğunuz mekanlarda ne yönde olduğunuzu öğrenmeye çalışın. Mekanınızda yapacağınız değişikliklerin ya da gerekliliklerin ne olduğunu anlamak için, önce dürüstçe hayatınızı tanımlamayı seçmelisiniz. Nerelerde direnç gösteriyorsunuz, hangi eşya sizin için ne ifade ediyor bunları bilmelisiniz.


Öncelikle içinizdeki sesi dinlemeyi asla ihmal etmeyin. Tüm kuralları aşacak şeylerden biri içinizdeki fısıltıdır. O size, kendinize dürüst olmanız konusunda yol gösterecektir.


Adım adım Feng Shui' yi uygulamak isterseniz,
1. Önce evinizin planını çıkarın ve evin içindeki eşyaları içine işleyin,
2. Sonra evinizin arka ve ön cephesini bulmaya çalışın. Bu konuda önemlidir. Gerekli bilgileri fengshuianalyst ' te bulabilirsiniz.
3. Evinizin ön ve arka cephesinin neresi olduğunu tespit ettikten sonra bunu çiziminize de işleyin.
4. Elinize bir pusula alın ve kuzey güney hattı ile, evin arka yönünün nerede olduğunu bulun.
5. Mekan planınızı alın ve tam orta noktasını bulun Orta noktasına pakua yerleştireceksiniz.
6. Pakuayı merkeze adeta bir iğne ile tutturmuş gibi çevirebilirsiniz.
7. Pakuanın bir tane parçasının tam ortasını kuzey hattından geçiriny,
8. Ve artık, elinizdeki pakuanın çizgilerini çiziminiz içine o hali ile işleyebilirsiniz.
9. Artık hangi parçanın, evinizin neresinden geçtiğini biliyorsunuz. Şimdi gerçek yönlere göre bagua gayelerini oturtabilirsiniz.
10.Kuzeyinizi artık bildiğiniz için bu bölümün üzerine kariyer yazabilirsiniz.
11.Güney için Ün, şan , şöhret.
12.Batı için Yaratıcılık ve Çocuklar
13.Doğu için Aile ve Sağlık
14.Güneydoğu için Maddi refah
15.Güneybatı için Evlilik ve Ortaklıklarım
16.Kuzeydoğu için Kişisel Gelişimlerim
17.Kuzeybatı için Yardımcı Enerjilerim
18.Artık elinizde evinizin hangi bölümünün , hangi eylem alanına denk geldiğini gösteren bir çizim var.

Bundan sonra artık rahatlıkla Feng Shui bilgileri edinebilir ve söylenenleri evinizin üzerinde düşünerek hareket edebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, değişimi yavaş gerçekleştirin.


Neler yapmanız gerektiğinin detaylarını, ve Feng Shui ruhunu hissetmek için sitemi okuyarak kendinize yardım edebilirsiniz.

nihal
OL'AN neyse ona teslim OL'dum: Var OL'AN herşeye % 100 EVET!

KENDİME % 100 EVET!

nihal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17.12.11, 18:26   #2
SU_
Moderatör
SU_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 180
Mesajlar: 7,380
Konuları: 750
Standart Cevap: Adım adım feng shuiben pakua nedir anlamadım

SU_


Kendi kabiliyetine inanTanrıya inandığın gibi.
Senin ruhun büyük Bütünün bir parçasıdır.
Sendeki kuvvetler,Engin derya kadar geniş ve dipsizdir.
Ruhun, sükût içinde Elmas adalarında dolaşıyor.
O adaları keşfet ve işlet.
...Fakat rüzgârlara kapılmamak için İrade dümenini kullan.
Yaratıcıya ve kendine inanırsan
Sendeki kuvvete kimse sınır biçemez;En büyük zaferler senin olabilir.İleri!. İleri!..

SU_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.12.11, 17:46   #3
Uzman geveze
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 536
Mesajlar: 8,532
Konuları: 1341
Standart Cevap: Adım adım feng shuiEline sağlık....
Pa-Kua Gayeleri Nedir Neye Denir?
Pa-kua, evimizin olumlu ve olumsuz yönlerinin belirlemenin yanı sıra hepimizin sahip olduğu gayelerimizi de bulmaya yarar. Herkes zengin, mutlu, başarılı olmak ve takdir edilmek ister. Hem sevmek hem de sevilmek isteriz. Pa-kua'nın gayeleri tüm bunları temsil eder.

- Chen, sağlığı ve sevdiklerimizin iyiliğini temsil eder. Anahtar sözcük 'aile'dir.

- Sun, para ve maddi konular anlamına gelir. Anahtar sözcük 'servet'tir.

- Li, ün ve toplumdaki yerimizi temsil eder. Anahtar sözcük 'ün'dür.

- K'un, aşkı ve öbür duygusal ilişkileri temsil eder. Anahtar sözcük 'evlilik'tir.

- Tui, çocuklar ve öbür torunları temsil eder. Anahtar sözcük 'çocuklar'dır.

- Chien, bize yardımcı olan kişileri, öğretmenlerimizi, öğüt ve akıl verenleri temsil eder. Anahtar sözcük 'kılavuz'dur.

- K'an, büyümek için olanakları temsil eder. Anahtar sözcük 'kariyer'dir.

- Ken, ise öğrenim ve çalışmadır. Anahtar sözcük 'bilgi'dir.

Pa-kua gayeleri pek çok nedenle birbirleriyle çelişkilidir. İlk olarak gayeleri belirlerken pusulanın yönleri tümüyle göz ardı edilmiştir. Bu nedenle pek çok feng shui uygulayıcısı bu gayelere rağbet göstermez. Pusula kullanılmadıktan sonra pusula ekolünün bir anlamı olmadığını düşünürler. Bu nedenle gayeler form ekolü uygulayıcılarınca daha fazla kullanılır. Ayrıca pek çok profesyonel feng shui uygulayıcısı her iki ekolü de bir arada kullandıkları için bu mesele daha da karmaşıklaşır.

Ayrıca bazen pa-kua gayeleriyle yine pa-kua'nın olumlu ve olumsuz yönleri birbirleriyle çakışırlar. Yani bir oda pa-kua yönleri gereğince kusursuz, ama gayeleri gereğince tümüyle yanlış bir yer olabilir. Örneğin tuvalet ölüm, felaket ya da altı shar alanındaysa, yeri son derece uygundur. Ancak gayelerde bu konuma Sun yerleştirilmiştir. Sun para anlamına gelir. Bu da evin tüm parasının ziyan edileceğini gösterir. Tuvaletten akıp gidecektir.

Neyse ki gerçekte durum bu kadar vahim sayılmaz. Olumsuz ve olumlu yönler bir evin içinde olan bitenle yakından ilişkilidir. Oysa gayeler de evin içinde başlar, dışarıya doğru genişler ve evin dışında etkileri daha fazladır. Bu nedenle yukarıdaki örnekte altı shar tuvalet için iyi bir yönken Sun için de iyi bir yön olabilir, çünkü evin sakinleri maddi imkânları bu yönde bulabilirler.

GAYELERİ BULMAK

Gayeleri bulmak için pa-kua, K'an ön kapıya paralel gelecek biçimde yerleştirilir (bu yöntemi uygularken pusula yönlerini yok sayıyoruz). Bu yapıldıktan sonra evinizin hangi bölümünün hangi gayeyi temsil ettiğini görebilirsiniz. Örneğin Sun zenginliği temsil etmektedir ve tuvalete rastlarsa tüm zenginliğiniz tuvaletten akıp gidiyor demektir. K'un evliliği temsil eder ve ana yatak odasına rastlarsa, yaşamın bu alanında büyük sevinç var demektir.

K'an iş ve kariyeri temsil eder, bu evde oturma odasına rastlar. Demek ki bu evin sakinleri oturma odalarında pek de huzur bulamayacaklar ve konuşmaları kariyerlerinin çevresinde dönecek. Doğu evin iş arayan ve kariyer peşinde olan sakinleri için iyi bir yöndür.

Güneydoğu yönünde Ken vardır, çalışma ve öğrenmeyi temsil eder. Bu evde oturma odasında da Ken vardır ve bu oda oturup sakin sakin çalışmak için pek de elverişli değildir. Güneydoğu yönü evin okula, üniversiteye ya da öbür öğrenim kurumlarına giden sakinleri için iyi bir yöndür.

Güneyde Chen vardır. Chen aile işleri ile ilgilidir ve bu evde ana yatak odasının bir bölümüyle bir yatak odasını kapsadığı için iyi konumlanmıştır. Aile güney yönünde mutlu zamanlara kavuşabilir.

Güneybatıda Sun vardır ve ana yatak odasındadır. Sun maddi konularla ilişkilidir. Bu konumu işe yarayabilir ancak bu, bu odada maddi konulara fazla önem verildiği anlamına da gelir. Yine de güneybatı yatırım ve öbür para kazandıran olasılıklar açısından iyi bir yöndür.

Batıda Li vardır, ün ve toplumdaki yeri temsil eder. Ne yazık ki yarısı koridorda ziyan olmuştur, ancak ana yatak odası iyi etkisinden biraz olsun yararlanabilir. Ev sakinleri toplumdaki konumlarını iyileştirmek istiyorlarsa, batı yönündeki olanakları değerlendirmeliler.

Kuzeybatıdaysa K'un bulunur ve romansla aşkı temsil eder. Etkisinden bir yatak odası yararlanır. Bu durum, bu odada uyuyanların yaşına bağlı olarak iyi de olabilir kötü de. Evde aşk ve romans arayanlar varsa, bu yöne bakmaları gerekir.

Tui çocukları temsil eder ve kuzeydedir. Bu alanda mutfak ve banyonun bir bölümü vardır. Çocukları ilgilendiren işlerin büyük bir bölümü mutfakta yapılır. Burada sözü edilen yemek hazırlamaktan daha fazlasıdır. Evin çocukları mutfakta ailelerine sırlarını açabilirler. Demek ki en hoş zamanlarını kuzey yönünde geçireceklerdir.

Son olarak kuzeydoğu kaldı. Bu yönde Chien var. Chien bize yardımcı olan kişileri temsil eder. Yerleşimi iyidir ve yemek odası büyük bölümünü işgal eder. Yüreğimizde kendimize yakın ve yardımcı olduğunu hissettiğimiz insanları ağırlamak için en elverişli oda burasıdır demek ki. Ayrıca ev sakinleri kuzeydoğu yönünde iyi kılavuzlar bulacaklardır.

Genellikle gayeleri olumlu ve olumsuz konumlarla kıyaslamayız, çünkü birbirlerinden farklı şeyleri temsil ederler. Bir konum kesinlikle bir evin duvarları içinde olup bitenle ilgilidir, ancak gayeler söz konusu olunca yönlerin etkisi sonsuza dek sürebilir.

Neyse ki evinizdeki kötü konumlu yerleri düzeltecek ve iyileştirecek çözümlemeler var. Örneğin çiçek düzenlemeleri, saksı çiçekleri evin ilgili bölgelerinde aile ilişkilerini ve evliliği düzeltmeye yardımcı olabilirler. Kariyer bölümüne konacak büyükçe bir heykel kariyer açısından daha başarılı ve dengeli bir gelecek sağlayabilir
alıntıdır

serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.12.11, 17:57   #4
SU_
Moderatör
SU_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 180
Mesajlar: 7,380
Konuları: 750
Standart Cevap: Adım adım feng shuiSERPİL teşekkür ederim çok açıklayıcı olmuş

SU_


Kendi kabiliyetine inanTanrıya inandığın gibi.
Senin ruhun büyük Bütünün bir parçasıdır.
Sendeki kuvvetler,Engin derya kadar geniş ve dipsizdir.
Ruhun, sükût içinde Elmas adalarında dolaşıyor.
O adaları keşfet ve işlet.
...Fakat rüzgârlara kapılmamak için İrade dümenini kullan.
Yaratıcıya ve kendine inanırsan
Sendeki kuvvete kimse sınır biçemez;En büyük zaferler senin olabilir.İleri!. İleri!..

SU_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.12.11, 18:25   #5
Uzman geveze
nihal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 302
Mesajlar: 2,826
Konuları: 455
Standart Cevap: Adım adım feng shuiSu'cum coğu yerde bagua diyede gecer...

nihal
OL'AN neyse ona teslim OL'dum: Var OL'AN herşeye % 100 EVET!

KENDİME % 100 EVET!


Konu nihal tarafından (16.12.12 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir.
nihal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
adım, feng, shui


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Mutluluğa 7 Mucizevi Adım SU_ Meditasyon Teknikleri 6 06.02.13 19:58
İş yerinizde Feng-Shui gevezeadmin Feng Shui 1 30.03.12 00:03
Kendini İyileştirmede Hoş Bir Adım gevezeadmin Meditasyon Teknikleri 2 16.06.11 16:22
Feng Shui ve ev ışığadoğru Feng Shui 1 05.04.10 22:31
Nedir Feng Shui? SAFİR Feng Shui 1 28.12.09 18:20


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


SEO by vBSEO 3.6.0