Go Back   GevezeCene.Com Gevezelerin Buluştuğu Yer.. > Şifa Teknikleri / Pozitif Enerjiler > Feng Shui

Like Tree1Üye Beğendi.
  • 1 Post By
Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 15.01.12, 03:16   #1
Uzman geveze
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 536
Mesajlar: 8,532
Konuları: 1341
Standart Feng Shui Bolluk ve Bereket Için Kullanılan SembollerBolluk ve Bereket Için Kullanılan Semboller

Çan
Çanlar genel olarak kötü enerjileri uzaklaştırmak için kullanılmaktadır. Ancak çanların bir diğer özelliği de ses ile zenginlik ve bereket getirmeleridir
İşyerinde ya da evde de kullanılabilinir.Giriş kapısının iç tarafına asılması tavsiye edilir. Çıkardıkları sesle bereket çağırmaları için, üzerinde Phoenix ve Dragon olan büyük Çin parası ile kullanılmaları tavsiye edilir.
Abaküs Anahtarlık
Abaküs Anahtarlık Feng Shui`ye göre bereket çağıran bir semboldür.
Maddi şans ve bereketiniz için, evinizin, işyerinizin veya arabanızın anahtarına asabilirsiniz.
2010 yılında, Kuzey yönünde kapısı olan evlerin ve binaların kapılarında mutlu olaylar yıldızının etkisini arttırabilirsiniz.
Ana Tanrıça Kültü: Kibele
Tarihte, Akdeniz çevresinde, Asya`da ve kuzey ülkelerinde birçok kültür ve uygarlıkta çeşitli isimlerle anılan bir Ana Tanrıça ile karşılaşmak mümkündür. Anadolu`da yapılan kazılar, ana tanrıça figürünün M.Ö. 6500 - 7000`lere kadar dayandığını ortaya çıkartmıştır. Analığı, üremeyi, dişiliği, hayatın sürmesini ve dolayısıyla bereketi simgeleyen tanrıça, ayakta, oturmuş ya da uzanmış olarak betimlenir; düzgün vücüdu her zaman tasvir konusudur.
Heykellerin bir bölümünde doğum yaparken görülür. Otururken ya da doğum anındaki bazı heykellerde yanında iki leopar bulunur. Ana tanrıçanın kutsal hayvanı olan leopar, hayvanların kraliçesi olduğunu ve doğa üzerindeki sınırsız egemenliğini simgeler. Bazen kollarında, çeşitli efsanelere göre tanrıçanın hem çocuğu, hem de sevgilisi olan Attis`i taşır.
Bereket Vazosu
Feng Shui de sıklıkla kullanılan objelerden biri de bereket vazosudur. Bu vazo bereketin bir sembolü olarak evlere yerleştirilir.
Her sene yeni yıldan birkaç gün önce çıkartılıp, temizledikten sonra tekrar aynı yere yerleştirilir. Sistemin çalışması için Yatak odası, oturma odası veya ofisinizde kapaklı bir dolap içine kuzeybatı, kuzeydoğu, güneybatı veya batı yönlerinde yerleştirilmesi uygundur. Malzemeleri vazonun içine yerleştirip 5 element mendillerini beyaz renk üst kısımda kalacak şekilde kapağın üzerine koyarak 5 element ipleriyle bağlayın.
Bereket Kurbağası
Ağzında para olan kurbağa sembolü para kazanmak için en çok kullanılan figürlerdendir. Özellikle dükkan ve iş yerlerinde kullanılır.
Giriş kapısının yakınında biraz yüksekte kullanılması uygundur. Tercihen giriş kapısının çapraz köşelerinden birinde kullanılmalıdır. Kapıya bakar pozisyonda yerleştirilerek, zenginlik enerjisini çağırır.
Evde kullanılırken, sokak kapısı karşısına dik gelmeyecek şekilde ve yüzü içeri dönük pozisyonda giriş (hol), oturma odası (salon) ve çalışma odalarında kullanılır. Evinize ve ev halkına maddi zenginlik getirir.
Kırmızı Zarf Üçlü Çİn Parası
Uğurlu Çin paraları cennet ve dünyanın güçlü birlikteliğini sembolize ederler. Ortadaki kare şekli toprak enerjisini, daire ise cennet yaşam enerjisini temsil eder.
İkisi birarada olunca da zenginlik şansını kuvvetlendirirler ve kırmızı bir iple bağlandıklarında ise çok güçlü bir zenginlik sembolü haline gelirler. Bereket sembolüdür. Negatif enerjiyi önleyici özelliği de vardır. Zenginlik şansını arttırmak için evinizde giriş kapısına asabilir, cüzdanınızda da taşıyabilirsiniz. Kapı koluna içeriden ve Yang yüzü (4 karakterli) dışa bakacak şekilde asılır. Yang yüzü 4 yazı karakterli, Yin yüzü 2 yazı karakterlidir. Önemli dosyalar (iş yerlerinde), faks makinası, yazar kasa ve diğer kasaların üzerine yapıştırılır.
Kaplumbağa ve Sekiz Uğurlu Obje
Kaplumbağa sağlığın, uzun ömrün, korunmanın, desteğin, zenginliğin ve bereketin sembolüdür.
Feng Shui uygulamalarında Çinliler tarafından kullanılan sekiz uğurlu sembol vardır. Kaplumbağa ve sekiz sembol birarada kullanılarak, sadece maddi zenginlik değil manevi zenginliği de arttıracak bir kombinasyon yapılmıştır. Maddi ve manevi rızık bolluğu için kullanılır.
Çift Balık
Balık kelimesi Çince`de Yu, fonetik olarak bolluk anlamına gelir. Feng Shui`de balık bolluk, bereket ve zenginliğin sembolüdür.
8 adet kırmızı Japon balığı maddi başarıyı temsil ederken, 1 adet siyah Japon balığı ise korunmanızı, varlığınızı ve şansınızı arttıracaktır. Feng Shui`de balık bolluk, bereket ve zenginliğin sembolüdür. Çift balık, çifte mutluluk ve eşler arasındaki bağlılığı temsil eder. Bekarlar aşk hayatlarını canlandırmak için yatak odalarında kullanabilirler. Çift Balık sembolü aynı zamanda uzun hayat ve sağlığı temsil eder, bu yüzden de koruyucudur. Arrowana Balık ( Dragon Balığı) Kuzey yönünde kariyer, güneydoğu yönünde bolluk ve bereket enerjinizi arttırır.
Gülen Buda

Bağdaş kurmuş oturan, gülümseyen, uzun kulaklı, toparlak yüzlü, şişman, şiş göbekli Buddha figürü bugün dinsel inanış farkı gözetilmeksizin pekçok ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır.
Talih getirdiğine ve takanları ani ölümden koruduğuna inanılır. Aynı zamanda mutluluğun, şefkatin ve masum zevklerin sembolü olarak da görülür. Toparlak göbeği mutluluğun, bolluk ve bereketin simgesidir. Toparlak bir göbeğin kadar bolluğu başka ne çağrıştırabilir ki? Tüm bu güzelliklere ulaşmak içinse, günde bir kere göbeğinin okşanmasının yeterli olacağına inanılır.
Ayrıca Feng Shui’ye göre evlerin bereket köşelerine evin ve hane halkının bereketini arttırmak için sıkça konulan bir semboldür.
Çağıran Kedi
Ön ayaklarından biri, sanki sallarmış gibi havaya kalkık dimdik oturmaktadır. Genelde çiniden imal edilir ve geleneksel renklere boyanır. En eski örnekleri tahtadan yapılmıştır.
Çağıran Kedi’nin iki özelliği vardır. Birincisi sahibine şans getirir, ikincisi ise, kötü talihi uzak tutar. Çağıran Kedi alındığında genelde yanında bir kâğıt verilir. Bu kâğıtta ise, şunlar yazılıdır.
“Şans kedimizi aldığınız için teşekkür ederiz. Sağa veya sol patisini kaldırıp, Japon sitilince yüzü ileri dönük olan talihli kedi hakkında çok eskiden beri anlatılan hikâyeler vardır. Kedi sol patisini kaldırıyorsa, bir iş yerine müşterileri; sağ patisini kaldırıyorsa, eve refahı çağırmaktadır. Beyaz kedi mutluluğu, sarı renklisi ise zenginliği çağırır. Kara kedi sağlık çağrısında bulunur. Gününüzü neşelendirmek için talihli kediyi evlerin girişlerine ve dükkânların vitrinlerine koymalısınız.”
Çağıran Kedi’nin efsanesi ise, oldukça ilginçtir. Gotoku-ji pek yoksul bir tapınakmış, ancak keşişler aç olsalar da yiyeceklerini kediler ile paylaşırlarmış. Kedi bir gün tapınağın önünde otururken, bir grup zengin samuray oradan geçmekteymiş. Kedi, patisi ile onlara işaret etmiş ve samuraylar tapınağa girmişler.
Samuraylar içeri girer girmez müthiş bir fırtına kopmuş; gök gürlemeye ve yıldırımlar düşmeye başlamış. Bir yıldırım samurayların kedini çağrısına uyup, tapınağa girmeden önce durdukları yere düşmüş. Böylece kedi hayatlarını kurtarmış.
Yağış epey uzun sürünce samuraylar içerde uzun saatler boyu kalmışlar ve bu arda Budist felsefesi ile tanışmışlar. Daha sonra içlerinden biri dini daha iyi öğrenmek için tapınağa dönmüş ve tapınağa büyük topraklar bağışlamış. Samuray ve ailesi oraya gömülmüşler ve mezarlarının yakınlarına Çağıran Kedi anısına küçük bir kedi tapınağı inşa edilmiş.
Söz konusu tapınak bugün hâlâ ayaktaysa da, Tokyo’nun Batı varoşları arasında kaybolup gitmiştir. Ancak kedileri için dua edenlerin uğrak yeridir. Japon Kısa kuyruğu olarak bilinen efsanevi Çağıran Kedi’nin soyundan olduğuna ve bunlardan birini evde beslemenin de talih getireceğine inanılır.
Çağıran Kedi ile ilgili olarak bir başka efsane daha vardır:
Bir kadın tehlikeli bir yılanın saldırısına uğramak üzereymiş bunu gören kedisi patisini kaldırarak, sahibini uyarmak istemiş ama yılan tarafından öldürülmüş. Kadın bu cesur davranışı hatırlatması için, kedini tahtadan bir heykelini yaptırmış ve daha sonra bunun kopyaları uğurlara dönüşmüş.
Kedilerden sol patisini kaldıran müşteri çağıran kedi özellikle bolluğu davet eden bir tılsım ifadesi oluşturmaktadır. Dükkân kapıların önlerine konan Çağıran Kedi tılsımı içeriye müşteri çekmeyi amaçlamaktadır.
Ayrıca koruyucu bir tılsım olarak da kullanılmaktadır.
Tavşan Ayağı
Tavşanlar çok hızlı üremeleri nedeniyle, bereketi temsil ederler.
Burada da üreme ve doğurganlık temsili nedeniyle bereket çağıran bir tılsım özelliği kazandığını görmekteyiz. Onlardan bir parça taşıyan daha verimli, yaratıcı ve varlıklı olur. Bazı ülkelerde hamile kalmak isteyen kadınlar üzerlerinde bir yere –özellikle iç çamaşırlarının içine- bir tavşan ayağı gizlerler.
Balık
İsa’nın gelişinden yüzyıllar öne balık Büyük Tanrıça’nın üreme organı ve cinselliği temsil ederdi.
Pek çok kişinin Cuma günleri balık yemesinin nedeni Cuma’nın adını Tötonların aşk tanrıçasının adından almasıdır. Adına tanrıça Venüs’ten VENERDİ olarak aldığı İtalya’da da Cuma günleri balık yenir.
Balık tılsımları aynı zamanda kısırlığa karşı koruma olarak kullanılmaktadır. Verimlilikten doğurganlığa, yaşamın yenilenmesine ve genel olarak refaha kadar balık pekçok kültürde yeralmaktadır. Kuzey Afrika’da, Tunus’ta dükkanların önlerinde iri balık tılsımları asılıdır; şans getirmeleri ve cinleri dükkanda uzak tutmaları beklenir.
Batı’da arabaların arkasına asılan balık figürleri, onları şeytandan koruyamasa da, cinsel zevkten yoksun kalmayacaklarını ifade etmektedir.
Doğurganlığı çağırması nedeniyle balık aynı zamanda bereketi de çağırmaktadır.

ALINTI

serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.12, 01:10   #2
Uzman geveze
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 536
Mesajlar: 8,532
Konuları: 1341
Standart Cevap: Feng Shui Bolluk ve Bereket Için Kullanılan SembollerEvde 7 tane fillerim var..Ama ne yöne bakacaklarını bilmiyorum..
Bilenler bilmeyenlere söylesin lütfen :))

serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.12, 01:15   #3
SU_
Moderatör
SU_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 180
Mesajlar: 7,380
Konuları: 750
Standart Cevap: Feng Shui Bolluk ve Bereket Için Kullanılan Sembollerdoğuya bakmalılar diye biliyorum

SU_


Kendi kabiliyetine inanTanrıya inandığın gibi.
Senin ruhun büyük Bütünün bir parçasıdır.
Sendeki kuvvetler,Engin derya kadar geniş ve dipsizdir.
Ruhun, sükût içinde Elmas adalarında dolaşıyor.
O adaları keşfet ve işlet.
...Fakat rüzgârlara kapılmamak için İrade dümenini kullan.
Yaratıcıya ve kendine inanırsan
Sendeki kuvvete kimse sınır biçemez;En büyük zaferler senin olabilir.İleri!. İleri!..

SU_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.12, 01:16   #4
Uzman geveze
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 536
Mesajlar: 8,532
Konuları: 1341
Standart Cevap: Feng Shui Bolluk ve Bereket Için Kullanılan SembollerHımmm tamam hortumlarını çevireyim..Sağol :))

serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.12, 02:00   #5
Yönetici
gevezeadmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 1
Mesajlar: 7,268
Konuları: 1136
Standart Cevap: Feng Shui Bolluk ve Bereket Için Kullanılan Sembollerserpil eklediğin konu da cevabın var zaten...


güneydoğu yönünde bolluk ve bereket enerjinizi arttırır

gevezeadmin
Usui Reiki ve Alternatif Reiki Uyumlamaları
www.reikiturkey.com

Hayallerimin ötesinde eğlenceli ve keyifli hayatımın ortaya çıkması için sonsuz olasılıklarım nelerdir.
http://www.gevezecene.com/forum-kurallari/717-forum-kurallari.html

gevezeadmin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.12, 10:47   #6
Uzman geveze
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 536
Mesajlar: 8,532
Konuları: 1341
Standart Cevap: Feng Shui Bolluk ve Bereket Için Kullanılan SembollerAlıntı:
gevezeadmin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
serpil eklediğin konu da cevabın var zaten...


güneydoğu yönünde bolluk ve bereket enerjinizi arttırır
Ağzında para olan kurbağa için değilmi o? Fillerin yönüde aynıysa benimkiler doğru yerde :))

serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.12, 18:40   #7
Yönetici
gevezeadmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 1
Mesajlar: 7,268
Konuları: 1136
Standart Cevap: Feng Shui Bolluk ve Bereket Için Kullanılan Sembollerbollukla ilgili herşeyin yönü aynıdır serpilcim.

gevezeadmin
Usui Reiki ve Alternatif Reiki Uyumlamaları
www.reikiturkey.com

Hayallerimin ötesinde eğlenceli ve keyifli hayatımın ortaya çıkması için sonsuz olasılıklarım nelerdir.
http://www.gevezecene.com/forum-kurallari/717-forum-kurallari.html

gevezeadmin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.12, 19:07   #8
Uzman geveze
 
Üye Numarası: 810
Mesajlar: 587
Konuları: 0
Standart Cevap: Feng Shui Bolluk ve Bereket Için Kullanılan SembollerBende fillerin hortumlarının dışa doğru (cama)bakması gerektiğini okumuştum evin veya odaların kapına sırtınızı dönüp sol en uzak köşe bereket köşesiymiş fillerimi ve narlarımı oraya yerleştirdim

Silam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.05.12, 10:14   #9
Uzman geveze
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 536
Mesajlar: 8,532
Konuları: 1341
Standart Cevap: Feng Shui Bolluk ve Bereket Için Kullanılan SembollerGüneydoğuya cam açtırayım bari

serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.06.12, 14:50   #10
Uzman geveze
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 536
Mesajlar: 8,532
Konuları: 1341
Standart Cevap: Feng Shui Bolluk ve Bereket Için Kullanılan SembollerGüncell

serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
bereket, bolluk, feng, icin, shui


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İş yerinizde Feng-Shui gevezeadmin Feng Shui 1 30.03.12 00:03
Evde Feng Shui nihal Feng Shui 1 17.12.11 18:34
Bolluk, Bereket ve Zenginlik için Şifa Duası SU_ Motivasyon Dikkat Geliştirme 2 23.11.11 04:45
Feng Shui ve ev ışığadoğru Feng Shui 1 05.04.10 22:31
Nedir Feng Shui? SAFİR Feng Shui 1 28.12.09 18:20


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


SEO by vBSEO 3.6.0