Go Back   GevezeCene.Com Gevezelerin Buluştuğu Yer.. > Şifa Teknikleri / Pozitif Enerjiler > Feng Shui

Like Tree6Üye Beğendi.
  • 2 Post By
  • 1 Post By
  • 1 Post By
Cevapla
 
Seçenekler Stil
Alt 23.05.12, 23:40   #1
Uzman geveze
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 536
Mesajlar: 8,532
Konuları: 1341
Standart İŞTE BAŞARI İÇİN FENG SHUİ..Herkes seçtiği kariyerde başarılı olmak ister. Para ve güç hakkındaki kitaplar iyi satar ve hepimize zengin ve etkili olmanın deneyimini anlatır. Hepimiz milyoner olmak istemiyoruz elbette, ama olduğumuzdan biraz daha başarılı olmak da isteriz.

Feng shui ile terslikleri kendi avantajımıza çevirir ve yaşamımızın her alanında biraz daha fazla başarı ve mutluluk yaratabiliriz. İyi feng shui herkesle birlikte 'yaşamayı ve çalışmayı kolaylaştırır. Bu da kariyerinizin gidişatım elverişli kılar.


Form Ekolü'nü kullanarak çevremizi değerlendirmeye başladık. İşimizde de evimizde de yeşil ejderha ve beyaz kaplanı aradık. Eviniz iyi Ch'i yaratacak bir çevrede değilse, mümkünse taşının. Yoksa uygun bir feng shui çözümlemesine başvurun. Çevrenizi derinlemesine inceledikten sonra, evinizin içini incelemeye başlayın.


İşe evinizdeki ana kapıların yönlerini kontrol ederek koyulun. Bunlar ön kapı, yatak odası kapısı, çalışma odası kapısıdır. Pa-kua simgesini evinizin planı üzerine koyarak bu önemli kapıların olumlu bir yöne bakıp bakmadıklarını kontrol edin. Bir kapının yerleşimini değiştirmenin bir fark yaratacağına inanmak zordur gerçekten de, ama bunun işe yaradığına ilişkin pek çok belgelenmiş olay vardır.


Örneğin Hong Kong'da bankaların çoğunun kapısı binanın cephesiyle açı yapar; bu, bankanın kapısının olumsuz bir yöne bakmasına engel olmak için bulunmuş bir çözümdür.


İkinci olarak yatak odanıza bakın. Kare ya da dikdörtgen olması gerekir. Değilse kimi feng shui çözümlemelerine başvurmanız gerekecek demektir.


Uyumadığınız zamanlarda yatak odanızın iyi aydınlatılmış olmasına özen gösterin. Gündüz vakti perdeleri kapatmayın. Odaya mümkün olduğu kadar çok ışık ve temiz hava girmesini sağlayın. Bu özellikle bu odada okuyor ya da çalışıyorsanız önemlidir, çünkü ışık olumlu enerjiyi çeker.


Yatak odanızın planı üzerine bir pa-kua yerleştirerek yatağınız için en uygun konumu belirleyin. Başarı istiyorsanız, zenginlik, ün ve kariyer yönlerini pa-kua gayelerine uygun olarak seçmeniz gerekmektedir. Doğal olarak bunlar çocuklarınız olmasını istiyorsanız seçmeniz gereken yönler değildir elbette. Yatağınızı gerektiği gibi yerleştirmeniz mümkün olmayabilir. O zaman en azından başınızın doğru yönü göstermesini sağlamaya çalışın. Bu, uyurken içinize doğru Ch'i enerjisinin dolmasını sağlayacaktır.


Yatağınızı yerleştirmemeniz gereken iki aşırı olumsuz yön vardır. Başınız kapıya doğru uyumayın. Yatağınız kapıyla aynı duvardaysa, arkanız duvara dönük uyumayın. Feng shui'ye göre en iyi konum, odaya giren çıkanı gördüğünüz konumdur.


Yatak odanızdaki en iyi yönleri feng shui çareleriyle de harekete geçirebilirsiniz. Bir pa-kua aynası, rüzgâr çanları ya da bir kristal mekândan en fazla yarar elde etmenizi sağlayabilir.


Komodininizin yönü de önemlidir. Bu işe gitmek için hazırlanırken baktığınız yöndür. Başarı getiren yönlerden birine baktığınıza emin olun. Pek çok komodinin üzerinde ayna vardır. Bu olumlu enerjiyi çoğaltır ve aynı zamanda sizin olumlu bir yöne bakan yansımanızı görmenizi de sağlar.


Son olarak evinizi düzenlerken tuvaletinizin K'an ya da kariyer bölümünde olmamasına özen gösterin. Bu kariyer potansiyelinizin tuvaletten akıp gideceği anlamına geldiği için, burası bir tuvalet için en uygunsuz yerdir.


İşe giderken kullandığınız yola bakın. Üne mi (güney), bolluğa mı (güneydoğu), kariyere mi (kuzey) doğru gidiyorsunuz? Hiçbiriyse belki bir bölümünde olsun yolunuzu değiştirir, doğru yöne doğru gidebilirsiniz.


Kendi işinizi yapıyorsanız, çalıştığınız yer üzerinde kontrolünüz var demektir. Pek çok kişi başkaları için çalışır ve işyerini seçme gibi bir şansları yoktur. Sizin için en iyi işyeri elbette ki elementinize ya da kariyer yönünüze bakan bir binadır.


Ancak kendi masanız üzerinde bir kontrolünüz olacaktır. Ofisinizi değerlendirin. Binanın uğursuz bir yönünde mi? (En iyi yer girişe en uzak olan çapraz çizginin köşesidir. Genellikle iş sahibinin ya da müdürün çalışma odası buradadır.) Biçimi düzgün mü? Ofisinizin kapısı doğru yöne açılıyor mu? ideali, kapınızın kariyer bölümünde olmasıdır. Değilse değişiklik yapabilir misiniz?


Masanız iyi bir konumda mı? Kariyerinizde ilerlemenizi sağlayacak en iyi mekân kariyer ya da ün alanıdır. Masanızı iyi bir yere yerleştirdikten sonra doğru yöne baktığınızdan emin olun. Bu iyi düşüneceğiniz ve doğru kararlar vereceğiniz anlamına gelir. Dikkate alınması gereken o kadar çok nokta vardır ki, iyi bir yön bulmak her zaman kolay değildir.


Arkanızda sağlam bir duvarın olmadığı bir konumda, örneğin pencere önünde oturmaktan kaçının. Arkanızdan bıçaklanmak istemediğiniz için kapıya arkanızı dönerek oturmayın. Masanızı açıkta duran kirişlerin altına da yerleştirmeyin. Bir arkadaşım masasının üzerindeki kiriş nedeniyle sürekli başağrısı çekiyordu. Ofisinin yerleşimini değiştirince başağrıları da geçti. En uygun yönü kullanamıyorsanız, ikinciyi deneyin.


İlerlemenizi tetiklemek için ofisinizin kariyer bölümüne metal bir nesne koyun. Metal bir rüzgâr gülü olabilir bu, altın ya da gümüş bir süs, metal ve camdan yapılma bir akvaryum ya da birkaç metal para.


Bir arkadaşıma bakır bir fil armağan vermişlerdi ve karısı da filden nefret ediyordu. Arkadaşım fili ofisine götürdü ve kariyer bölümüne koydu ve dört ay sonra terfi etti. O zamandan beri pek çok kez terfi etti; karısı artık file daha iyi bakmasını istiyor. Masanız konumunuzu ve statünüzü yansıtacak büyüklükte olmalıdır. Feng shui'de elli bir santim birim alınarak hesaplanan şanslı ve şanssız büyüklükler vardır. Birinci, dördüncü, beşinci ve sekizinci bölümler şanslıdır. Masanızın genişliği, derinliği ve yüksekliği hep şanslı ölçülerde olmalıdır.


Şanslı ölçüler: 0 ve 8.25 cm.; 18 ve 31.87 cm.; 51 ve 59.25 cm.; 70.125 ve 82.875 cm.; 96 ve 108.75 cm.; 121.125 ve 133.875 cm.; 144 ve 159 cm.; 171 ve 183 cm.; ve 197.25 ve 204 cm. arasıdır.


Demek ki 99 cm yüksekliğinde, 180 cm. uzunluğunda ve 108 cm. derinliğinde bir masa iyi ölçülere sahiptir. Hong Kong'da mobilyaların çoğu şanslı ölçülere göre yapılır.


Ofisinizdeki öbür mobilyaları da kontrol edin. Şanslı sayılara uyduklarından emin olun. Rafların ya da kitap kutularının shar yaratmamasına özen gösterin. Size dönük keskin bir kenarı ya da sivri bir köşesi olan her şeyin yerini değiştirin.


Evinizin feng shui'si işyerinizinkinden çok daha önemlidir. Ama her ikisini de iyileştirirseniz, işleriniz çok daha kolaylaşır.


İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN BOLLUK ÖNERİLERİ


Çinli işadamları kurnazlığın, akıl ve batıl inançların ilginç bir karışımıdır. Potansiyel başarılarını artırmak için pek çok şey yaparlar ve genel anlamda bakarsak, işlerinde de son derece başarılıdırlar.


Rakipleri karşısında avantaj kazanmak için feng shui kullanırlar. Kendilerine yardımcı olduğu gün gibi ortada olan başka çarelere de başvururlar. Bunlar Batı'da batıl inanç muamelesi görebilir. Ancak ilginç olan bizlerin de artık Doğu'da binlerce yıldır kullanılan yöntemlere başvurmaya başlamamızdır.


Doğu'da kırmızı iple bir zincire bağlanmış, duvarlara asılı paralara sık sık rastlanır. Bu iyi şans ve bolluk çeken bir uğurdur. Paraların sürekli göz önünde olması çalışan kişi için görsel bir uyarıdır. Pek çok işadamı uğur getirsin diye yanlarında eski bir para taşırlar. Bazıları parayı giysilerine dikerler, böylece yanlarında her zaman eski bir para bulunur. En sevilen paralar Tang ve Sung Hanedanlığı'na (İ.S. 618-905 ve 960-1279) aittir. Bu paraların taklitleri dükkânlarda satılır.


Çin işyerlerinin duvarlarını güzel kaligrafi örnekleri süsler.


Genellikle çalışanları motive edecek ve işyerine para çekecek deyişlerdir bunlar.


Çin bolluk tanrılarının resimleri ve heykelleri de işyerlerinde stratejik mekânlara yerleştirilmiştir. Pek çok bolluk tanrısı vardır ama en sık Tsai Shen Yeh'e rastlanır. Gülümseyen Buda da sıkça bulunur, sahipleri şans getirmesi için hergün heykelin karnına dokunurlar.


Bu şeyler feng shui ile zaman zaman ilintili olsa da hiçbiri feng shui'nin parçası değildir; ancak hem işadamlarının motivasyonunu sürekli kılarlar hem de gözlerini yalnızca kâra değil, bolluk ve zenginliğe de dikmelerini sağlarlar.


alıntı

serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.08.13, 12:10   #2
Uzman geveze
su masalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 1350
Mesajlar: 3,786
Konuları: 484
Standart Cevap: İŞTE BAŞARI İÇİN FENG SHUİ..elıne saglık tesekkürler ablacım...

su masalı

"Nasılsın" diye soramadığım zamanlarda
İçim hep aynı şeyi tekrarlıyor.
"İyi olsun Rabbim."
''Ne olur hep iyi olsun...

su masalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.08.13, 22:05   #3
Uzman geveze
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 536
Mesajlar: 8,532
Konuları: 1341
Standart Cevap: İŞTE BAŞARI İÇİN FENG SHUİ..İşe giderken kullandığınız yola bakın. Üne mi (güney), bolluğa mı (güneydoğu), kariyere mi (kuzey) doğru gidiyorsunuz? Hiçbiriyse belki bir bölümünde olsun yolunuzu değiştirir, doğru yöne doğru gidebilirsiniz.

Kendi işinizi yapıyorsanız, çalıştığınız yer üzerinde kontrolünüz var demektir. Pek çok kişi başkaları için çalışır ve işyerini seçme gibi bir şansları yoktur. Sizin için en iyi işyeri elbette ki elementinize ya da kariyer yönünüze bakan bir binadır.

serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.08.13, 19:09   #4
SU_
Moderatör
SU_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üye Numarası: 180
Mesajlar: 7,380
Konuları: 750
Standart Cevap: İŞTE BAŞARI İÇİN FENG SHUİ..eline sağlık

SU_


Kendi kabiliyetine inanTanrıya inandığın gibi.
Senin ruhun büyük Bütünün bir parçasıdır.
Sendeki kuvvetler,Engin derya kadar geniş ve dipsizdir.
Ruhun, sükût içinde Elmas adalarında dolaşıyor.
O adaları keşfet ve işlet.
...Fakat rüzgârlara kapılmamak için İrade dümenini kullan.
Yaratıcıya ve kendine inanırsan
Sendeki kuvvete kimse sınır biçemez;En büyük zaferler senin olabilir.İleri!. İleri!..

SU_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
KISA KISA FENG SHUİ serpil Feng Shui 25 29.09.15 19:22
FENG SHUİ ANA ÖZELLİKLER.. serpil Feng Shui 21 08.10.13 12:33
KARAKTER Mİ? BAŞARI MI? serpil Çekim Yasası 1 25.05.12 21:35
FENG SHUİ ÜZERİNE SÖYLEŞİ... serpil Feng Shui 1 22.03.12 11:40
BAŞARI gevezeadmin Gevezeyim Geveze 2 25.02.11 22:48


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


SEO by vBSEO 3.6.0